neděle 3. května 2015

Vancouver or Raincouver?













Ahoj, další článek o Kanadě je tu a dneska si povíme o tom, jak by se měl Vancouver přejmenovat na Raincouver....

Dny ve Vancouveru utíkají jako voda. A to doslova, protože nám prší a prší... Spoustu dní nám propršelo, ale my se nevzdáváme. Nasadíme kapucu a vydáváme se na celodenní výlety napříč kapkám deště. Většinu dní jsme strávili ve městě, které jsme se snažili co nejvíc probádat. Vancouver skrývá opravdu hodně zajímavostí, od luxusních ulic, po ulice, kde se držíme za ruce strachy. Zvláštní lidé a bezdomovci si nás prohlížejí a my upalujeme rychle pryč. Na ulici hrůzy ale rychle zapomeneme, vlastně hned, jak si sedáme do pravého amerického baru, kde si dáme ty nejlepší tortily a hranolky. A to vše jen za 5 dolarů! Na kanadský bašty jsem si zvykla vážně hned a pěkně mi teď chybí.
A co by to bylo za pořádný deštivý den, kdyby jsme nešli na pláž :) Čvachtá mi v botách, jako by mi v nich zrovna šplouchla pořádná vlna. Ale i tak se s radostí procházím po pláži jménem English Bay. Je opět moc hezká a rozlehlá, ale svou polohou si mě nejvíce získala předchozí Ambleside beach. Brouzdáme dál městem, je tam k vidění vážně spousta zajímavých věcí. A protože jsme zvládli pláž v dešti, nedělá nám sebemenší problém jít ve slejváku i do parku :) Přesněji do Queen Elizabeth parku, který je v moc hezké části Vanu. Při hezčím počasí musí být procházka parkem o dost lepší, všude jsou krásné upravované záhony, dokonce i menší vodopád, nebo posezení u fontány, kde je v lavičkách zabudovaná i zásuvka, třeba pro spisovatele :) Nebo pro závisláky.
No a jak nejlépe zakončit náročný den? Vydáváme se do největších končin celého města, kam sotva jede autobus, přesněji tedy podívat se na maják. Na autobus čekáme vážně dlouho a když už dorazí, máme problém s lístky. No to je teda den! Nevzdáváme se a přeci jen se k parku dostaneme. Naštěstí procházka k majáku není zas tak daleká, po celém dnu jsem promočená až na kost. U majáku je otevřené moře, přesněji tedy oceán. Všude šplouchají obrovské vlny a fouká vítr. Okoukneme maják a běžíme zpátky na autobus, už ať jsme doma a můžeme se sušit.
Den to byl tedy sakra náročný, ale objevili jsme spousta dalších zajímavých míst Vancouveru a rozhodně to stálo za to. Je tam prostě krásně za každého počasí.

Pokračování a poslední článek příště :) Deniska ♥

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuju za komentář :)